BEVA TRADE s.r.o., sídlo: Leskovská 487, 793 12 Horní Benešov, tel.: +420 724 761 759, e-mail: info@bevatrade.cz

BEVA TRADE s.r.o., prodejna: Hrabyně (u Ostravy), kontakt: pan Beránek, tel.: +420 773 240 400

 

JAK SPRÁVNĚ POSTUPOVAT PŘI LEPENÍ OBKLADU

image

Kamenný obklad se lepí na stěnu flexibilním lepidlem nejlépe mrazuvzdorným (běžně ke koupi ve stavebninách). Spáry mezi kameny jsou okolo 1-3 cm. Je možné využít veškerý kámen, včetně malých kousků, které vznikají při řezání nebo štípání.

image

Spáruje se pískovo-cementovou směsí frakce 0-2 mm v poměru 2:1. Spárovací hmota je mírně zvlhčená a zatlačuje se do spár mezi kameny tak, aby za kámen nezatékala voda. V případě potřeby je možné spárovací hmotu přibarvit barvou do cementových směsí.

image

Spárovací hmota se mírně odstraní vyškrábáním asi 0,5-1 cm pod uroveň kamene. Tato metoda dodá kamennému obkladu plastičtější vzhled a plot vypadá, jako by byl vyzděný z kamene.

image

Obklady je nezbytné okamžitě umývat čistou vodou směrem odshora dolů měkkou houbou. Jestliže zanedbáme umývání, zůstanou nám na kameni cementové stopy, které s později špatně odstranitelné.

image

Tento postup spárování a umývání je velmi rychlý. Je však vhodný pouze pro některé druhy kamene, které nejsou pórovité a mají rovný povrch.

image

A takto vypadá hotová zeď po všech úkonech.

JAK SPRÁVNĚ POSTUPOVAT PŘI KLADENÍ DLAŽBY DO BETONOVÉHO PODKLADU

image

Používá se dlažba tloušťky 2-4cm, 4-7 cm, 7-10 cm. Kamennou dlažbu vtlačujeme do betonového podkladu (nejlépe frakce 0-4 mm). Spáry mezi kameny jsou 1-3 cm. Je nezbytné dodržovat spád 1-2 stupně pro odtok vody.

image

Tloušťka betonového podkladu závisí na zatížení plochy (10-20 cm), při menším zatížení lze použít tloušťku betonového podkladu 10 cm. Do betonového podkladu je dobré umístit železnou kari síť pro zpevnění plochy.

image

Spárování se provádí pískovo-cementovou směsí 2:1 frakce 0-2 mm. Po zaspárování je potřeba kámen okamžitě umýt.

 
 

Copyright © 2019 Beva Trade s.r.o. | 0.0002 |